Laboratorium Młodego Badacza odwiedza najmłodszych eksperymentatorów w przedszkolach. Nasze naukowe warsztaty laboratoryjne kierowane są do pięcio, sześcio i siedmiolatków. Eksperymenty dla przedszkolaków zaplanowano w taki sposób, aby były proste w wykonaniu, interesujące, przekazywały informację naukową, ale przede wszystkim dawały dzieciom wiele radości.
W trakcie zajęć laboratoryjnych przedszkolaki odkrywają fascynujący świat przyrody. Wykonują ciekawe i barwne eksperymenty fizyczne i chemiczne. Odkrywają prawa i zjawiska otaczającego świata oraz w przystępny sposób otrzymują odpowiedzi na najbardziej nurtujące je pytania.
Organizacja warsztatów dla przedszkolaków
Nasze mobilne laboratorium przyjedzie do każdego przedszkola w Poznaniu i okolicach. Proponujemy zajęcia cykliczne lub jednorazowe. Warsztaty cykliczne to 10 tematów realizowanych przez rok szkolny w trybach: jedne zajęcia w miesiącu przez rok lub dwa w miesiącu przez semestr. Na zakończenie cyklu każdy uczestnik otrzymuje od nas dyplom oraz upominek lub dziennik badacza.
Pojedyncze zajęcia trwają 45 min (na Państwa prośbę czas ten może być zmodyfikowany). Jedna grupa może liczyć maksymalnie 16 osób.
Nasze laboratorium zapewnia wszystkie potrzebne do przeprowadzenia zajęć odczynniki i naczynia. Przywozimy również stosowne materiały ochronne (rękawiczki, okulary i fartuszki).
Zamawiający zobowiązany jest jedynie do udostępnienia pomieszczenia, w którym znajdują się stoły i miejsca siedzące dla uczestników oraz stół dla instruktora.
Warsztaty dla przedszkolaków prowadzone są zawsze przez co najmniej dwóch instruktorów. Wymagana jest również obecność nauczyciela w trakcie naszych zajęć naukowych.
Cena zajęć laboratoryjnych dla przedszkolaków ustalana jest indywidualnie. Zależy od ilości grup i uczestników oraz długości i tematyki zajęć. Orientacyjny koszt to 350 zł /zajęcia/grupa.
Przykładowe tematy zajęć
Dlaczego bez wody nie ma życia?
Dzieci poznają niezwykłe właściwości wody i kilka
podstawowych praw fizyki. Sprawdzą, czy woda potrafi chodzić, czy działa jak klej i co może utrzymać się na jej powierzchni.
Akcja – reakcja
Co kryje się pod nazwą „reakcja chemiczna”? Dzieci poznają odpowiedź
dzięki przeprowadzeniu doświadczeń o różnych, zaskakujących efektach. Sprawdzą,
czy wszystkie reakcje przebiegają podobnie i takim samym czasie oraz czy można je
przyspieszyć.